Menü Kapat

ŞİRKETİMİZ TRABZON’DA TOHUMCULUK İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME VE ÇEŞİT TANITIM TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

Şirketimiz öncelikle Hibrit Mısır ve diğer tohumlukların satışını yapan Kooperatif yetkililerinin katılımı ile Trabzon’da Tohumculuk ile ilgili Değerlendirme ve Çeşit Tanıtım Toplantısı düzenlemiştir.

Toplantıya Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdür Yardımcısı Muaz SAKA, Tedarik Daire Başkanı Veli ALTUNKAŞ, Trabzon Bölge Müdürü Süleyman EĞİLMEZ, Bölge Birliklerinden Bölge Müdür yardımcıları ve yetkililer ile mısır tohumu satışı yapan kooperatifler de görev yapan personel katılım sağlamıştır.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Muaz SAKA ve Tarım Kredi Kooperatifleri Tedarik Daire Başkanı Veli ALTUNKAŞ yapmış oldukları açılış konuşmalarında tohumculukla ilgili genel değerlendirme yaparak Tarım Kredi Kooperatiflerinin uygulamada karşılaştıkları sorunlar ve hedefler üzerinden değerlendirmeler yapmışlardır.

Tareks A.Ş. Genel Müdürü Burhanettin TOPSAKAL  ve Genel Müdür Yardımcısı  Kamil YILMAZ tarafından  ülkemiz tohumculuğunda ve küresel tohum pazarında yer almak, uluslararası firmalarla rekabet edebilmek için Ar-Ge çalışmalarının ve bitki ıslahı çalışmalarının hayati derecede önemli olduğu  bilinci  ile Tareks’ in son yıllarda araştırma ve alt yapı geliştirme faaliyetlerini artırdığını, bu kapsamda Balıkesir/Altınova’da Araştırma İstasyonunda geliştirilen ve ıslah edilen çeşitlerinin tescil edilerek üretime alındığını belirterek, ARGE çalışmaları, üretim ve tohumculuk faaliyetleri ile ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

Tareks A.Ş. Ticaret ve Pazarlama Müdürü Tolga KARADENİZ, Nevşehir Şube Müdürü Semih SAYGINER, Ar-Ge ve Ürün Geliştirme Şefi Hamdi AKKURT, tarafından,  üretimi yapılan çeşitler, üretim aşamaları, çeşit geliştirme çalışmaları ile ilgili bilgiler aktarılmıştır.