Menü Kapat

Hakkımızda

TAREKS TARIM ÜRÜNLERİ

ARAÇ GEREÇ İTHALAT İHRACAT ve TİCARET A.Ş.

1981 yılında Tarım Kredi Kooperatifleri ve özel sektör ortaklığı ile İstanbul’da kurulan Tareks, daha sonra diğer ortakların hisselerinin Tarım Kredi Kooperatiflerine devri yapılarak sermayesinin tamamı Tarım Kredi Kooperatiflerine ait bir şirket haline gelmiş. Şirket Merkezi 1988 yılında Ankara’ya alınarak faaliyetlerine devam etmektedir.,

Tarım sektöründe her türlü faaliyeti yürütmek üzere kurulan Tareks, öncelikli olarak Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının kaliteli ve sertifikalı tohumluk ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla, araştırma ve üretim yaparak ayrıca yeni teknolojileri kullanarak tohumculuk alanında uzmanlaşmış bir kuruluş haline gelmiştir. Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının bakliyat ürünlerinin değerlendirilmesi faaliyetinide yürüten Tareks bu alanda da gerekli alt yapısını kurarak paketli ve dökme bakliyat ürünlerini gerek Tarım kredi kooperatiflerine ve gerekse resmi özel sektör kuruluşlarına satışını gerçekleştirmektedir.

ŞİRKETİMİZİN FAALİYET ALANLARI;

» Hibrit mısır tohumluğu ARGE, üretim ve satışı
» Patates sertifikalı tohum üretimi, tedariki ve satışı
» Hububat tohumluğu (Arpa, Buğday, Tirtikale) ARGE, üretim ve pazarlaması
» Baklagiller (Nohut) ARGE, üretim ve pazarlama
» Yem bitkileri (Yonca, Yem Bezelyesi) üretimi, ithalatı ve satışı
» Mısır, Ayçiçeği, Çayır Mera yem bitkileri tedarik ve satış faaliyetleri

Hedeflerimiz ;

Yetişmiş insan kaynakları ile AR-GE ve tohumculukla ilgili altyapısını dünya standartlarına çıkarmak, ıslah edilmiş yeni çeşitlerle dünya ile rekabet edebilir seviyeye çıkartıp, çiftçimize kaliteli üstün verimli ve zararlı organizmalara dayanıklı çeşitler sunarak çiftçimizle birlikte kazanmaktır. Bakliyat alanında öncelikle Tarım Kredi Kooperatiflerinin ortak ürünlerinin değerlendirilerek çiftçi ile birlikte kazanmaktır.